У Штабі відбулася зустріч з родинами Захисників з батальйону “Берлінго”

​​У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами Захисників 210-го спеціального окремого батальйону “Берлінго” Сухопутних військ Збройних сил України.

З родичами полонених військовослужбовців спілкувався представник Координаційного штабу.

Одне з питань, яке обговорювали під час зустрічі, стосувалося роботи міжнародних організацій, зокрема, Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Як зазначив представник Штабу, щоб відвідати місця утримань полонених військовослужбовців, треба мати до них доступ. Представники МКЧХ роблять відповідні запити, проте не завжди отримують дозвіл. Це пов’язано з тим, що країна-агресорка не поспішає підтверджувати полон українських військовослужбовців, бо це тягне за собою виконання певних зобов’язань згідно з міжнародним гуманітарним правом, зокрема, Женевськими конвенціями. А це означає, що полоненим мають бути забезпечені відповідні умови утримання, медична допомога, можливість листування тощо.

Представник Штабу підкреслив, що робота над процесами обміну триває безперервно і має певні специфічні особливості.

“Ми чіпляємось за будь-який інструмент, який може вплинути на процес обміну або покращити умови перебування військовослужбовця в полоні”, – додав він.

Також під час зустрічі звернули увагу на масові заходи, в яких беруть участь родичі полонених, та висвітлення інформації про них у ЗМІ. Представник Штабу наголосив що варто бути пильними, даючи коментарі, не поширювати персональні дані, світлини, інформацію щодо можливого місця перебування полоненого тощо.