У Львові розпочав роботу Регіональний центр Координаційного штабу

У Львові розпочав роботу Регіональний центр Західного регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – Консультаційний центр Західного регіону

Відтепер мешканцям західних областей України, зокрема родинам військовослужбовців, буде зручніше отримувати консультації, юридичну та психологічну допомогу ближче до місця проживання. 

На відкриття Регіонального центру прибули представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, зокрема керівник і секретар робочої групи з питань взаємодії зі ЗМІ та родичами захисників Координаційного штабу Андрій Юсов і Богдан Охріменко.

На початку презентації слово взяв начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. 

«Дуже символічно та знаково, що наш Регіональний центр вперше відчиняє свої двері у День добровольця. Саме українські добровольці першими прийняли на себе удар ворога, без сумнівів і за покликом серця першими пішли у бій. На жаль, багато добровольців сьогодні також перебувають у російському полоні. Я вірю і сподіваюсь, що відкриття цього центру також стане внеском у нашу спільну перемогу і допоможе повернути всіх наших Оборонців додому», – сказав пан Козицький. 

Богдан Охріменко у своєму виступі зазначив, що фахівці Консультаційного центру пройшли навчання у громадській приймальні при Координаційному штабі в Києві. 

«Ми сподіваємося, що отриманий досвід допоможе львів’янам надавати якісні послуги мешканцям усіх областей Заходу України. І головне – почути людей, підтримати їх та допомогти в ці складні часи». 

«Відкриття Регіонального центру – це ще один крок і свідчення того, що Україна пам’ятає про всіх своїх Захисників та Захисниць і наша команда докладатиме все більше зусиль, аби всі вони повернулися додому. Україна не забуває нікого з тих, хто став на її захист і готова допомагати та підтримувати стільки, скільки це буде необхідно і в максимальному обсязі», – зазначив Андрій Юсов. 

Під час відкриття львівського Регіонального центру виступила Наталія Гусак, яка представляла родини військовополонених під час засідання в ООН. Чоловік Наталії досі перебуває у російському полоні: 

“Я була збентежена, коли мене запросили виступити в ООН. Проте тоді я пересвідчилася: завдяки роботі Координаційного штабу ми точно знаємо, що докладаються всі можливі зусилля, аби звільнити кожного нашого Захисника та Захисницю. Я сподіваюся, що ми донесли у штаб-квартирі ООН до кожного дипломата ідею про те, що нам також необхідна допомога міжнародного співтовариства”.

Координатором Консультаційного центру призначено громадську активістку, координаторку Офісу підтримки родин військових Анну Кузюту.

Під час презентації роботи Консультаційного центру Західного регіону також були присутні, заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, народний депутат України Святослав Юраш, очільники обласних управлінь та відомств.

Нагадаємо, що головним завданням центру є надання інформаційно-консультативної та необхідної профільної підтримки сім’ям полонених та зниклих безвісти військовослужбовців.

Працівники центру допоможуть рідним та близьким оборонців України, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин:

• отримати інформацію щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні;

• отримати консультації щодо державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон;

• отримати психологічну підтримку тощо.

У Консультаційному центрі Західного регіону буде можливість як отримати консультацію по телефону, так і записатися на особисту зустріч.

☎️ Багатоканальна телефонна лінія Консультаційного центру Західного регіону:

0 800 300 541, для дзвінків з-за кордону +38 032 2295754 (пн-пт з 10:00 по 17:00)

Телефонні консультації: з 10:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю

📮 Адреса Консультаційного центру Західного регіону:  

79005, м. Львів, вул. Коперника, 17 (Палац мистецтв, 2 поверх)