У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами Захисників 30-ої ОМБр

У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти Захисників 30-ої окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

Участь у заході взяли представники Координаційного штабу та військової частини А 0409.

За словами представника військової частини, щоб облікувати зниклого безвісти військовослужбовця як полоненого, частина повинна отримати відповідне документальне підтвердження від компетентних органів.

“Якщо є конкретне підтвердження, ми обліковуємо військовослужбовця як полоненого – уточнив він.

Також представник частини зазначив, що в рамках проведення службового розслідування здійснюється опитування, усі відомості спрямовуються до компетентних органів. Проте висновки розслідування не можуть ґрунтуватися на припущеннях, мають бути конкретні докази. 

Що стосується локації ймовірного місця зникнення військовослужбовця, він пояснив, що коли підрозділ знає ймовірне місце зникнення, це вказується у відповідному акті службового розслідування. Проте є труднощі зі встановленням таких локацій у місцях, де велися чи ведуться активні бойові дії. Якщо немає доказів загибелі військовослужбовця, командування вживає заходів із його пошуку.

“Уся інформація,  отримана від свідків події, спрямовується до відповідних органів, – додав представник військової частини. – Родичам чи їхнім адвокатам ми можемо надати лише ту інформацію, яка не має обмеження в доступі.” 

Представник Координаційного штабу наголосив, що військова частина безпосередньо не бере участі в процесі обміну військовополоненими, але може надсилати інформацію щодо військовослужбовця, якщо вона оновлюється чи уточнюється.

Він зауважив, що належних відомостей про людей, які перебувають в полоні, росія часто не надає. Така інформація надходить з різних джерел, у тому числі від повернених з полону.

Також представник Штабу звернув увагу на те, що по всім захисникам, хто внесений в єдиний реєстр Оборонців, ведеться робота з повернення з полону. Полонені повертаються з різних місць утримань і від різних угруповань, які їх утримують.