У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами нацгвардійців

У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами бійців 15-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України (в/ч 3029). 

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Національної гвардії України та військової частини. 

Представник Штабу зазначив, що під час перемовин росіяни не зважають на норми міжнародного права і часто відмовляються повертати поранених, важкохворих, жінок, дітей, некомбатантів і цивільних – ті категорії, які мають бути безумовно репатрійовані.

Обговорили також діяльність Міжнародного комітету Червоного Хреста в російських колоніях і на окупованих територіях.

«Деякі місця утримання Червоний Хрест відвідує. Які саме – часто не повідомляє через свою політику конфіденційності. В МКЧХ кажуть, що доступ у них є далеко не у всі місця утримання», – зауважив представник Штабу. 

Рідних також цікавило, чи повідомляє росія про утримання полонених з пораненнями в госпіталях в рф чи на окупованих територіях. На жаль, ворог про це не надсилає жодної інформації. Такі відомості вдається дізнатися з інших джерел. 

Відповідаючи на запитання, представник Штабу також зазначив, що з листів, які інколи приходять від наших полонених, неможливо дізнатися місце утримання, адже зворотня адреса на конвертах не вказана.