У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами морських піхотинців

​​З ініціативи громадської організації «Вірні завжди» у Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. 

На запитання рідних відповіли представники Координаційного штабу та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). 

Представниця МКЧХ наголосила, що організація не повідомляє рідним про місце утримання, навіть якщо їй вдалося відвідати людину в полоні, інформує лише про стан здоров’я. 

«МКЧХ лише двічі в історії робив розголошення інформації й після цього припиняв працювати в цих країнах, – зазначила представниця Червоного Хреста. – Проте нерозголошення ще не означає бездіяльність». 

Представниця МКЧХ також запевнила, що Червоний Хрест намагається отримати повний доступ до місць утримання українських полонених. Але це залежить від російської сторони. 

За словами представниці МКЧХ, коли вони отримують підтвердження полону від росії, то повідомляють рідним.  

“Завжди піднімаємо питання катувань, – зазначила представниця МКЧХ. – Спочатку на рівні колонії. Якщо нема реакції, ідемо вище”. 

Представник Координаційного штабу повідомив, що всі, хто повернувся з полону і зазнав негуманного поводження, дають інформацію про знущання для міжнародних судів.