Родини полонених Оборонців виступили перед депутатами Європарламенту

​​За сприяння Координаційного штабу звільнені з полону українські оборонці та родини полонених військовослужбовців виступили перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі. 

Звільнені з полону українські Захисники та активісти громадських організацій повідомили євродепутатам про систематичні порушення росією норм міжнародного права та Женевських конвенцій щодо поводження з військовополоненими. 

Станіслав Керод — прикордонник, який провів 200 днів у ворожому полоні — розповів про жахливі умови утримання українських Захисників та Захисниць в російських колоніях, систематичні тортури, неналежне харчування та інші методи тиску окупантів. 

Лілія Лук’янюк, президентка ГО «Дружини полонених у Тошківці” та дружина полоненого, звернула увагу європейських політиків на недопущення до місць утримування українських полонених представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста та ООН, заборону для наших Оборонців на листування з родинами, ненадання гуманітарної та медичної допомоги. 

Важливою темою виступу стало висвітлення проблеми з небажанням держави-терориста підтверджувати факт перебування українських військовослужбовців у полоні. Українська делегація також поспілкувалася з представниками Ради Європи. 

Поїздка стала можливою за сприяння Ганни Замазєєвої, голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Команда Координаційного штабу продовжує робити все можливе для привернення уваги світової спільноти до проблеми українських полонених.