У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами постраждалих від теракту в Оленівці

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родичами й близькими Захисників, що постраждали від теракту в Оленівці.

З родинами полонених і зниклих безвісти військовослужбовців зустрілися представники Координаційного штабу, ОЗСП «Азов», Східного ОТО НГУ та Головного управління Національної гвардії України.

Одне з питань під час зустрічі стосувалося надання інформації поверненими з полону військовослужбовцями. Як зазначив представник Координаційного штабу, опитування повернених з полону Захисників і Захисниць відбувається за процедурою. Спілкуються з ними представники Координаційного штабу, Служби безпеки України (Об’єднаного центру), а також Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Усі зібрані відомості фіксуються, опрацьовуються і долучаються до роботи. 

Представники ОЗСП «Азов» та Східного ОТО НГУ повідомили про правила обігу даних про військовослужбовців. Зокрема, інформація про отримані поранення, яку надають визволені з полону військовослужбовці, враховується і відповідним чином обліковується.

Окремо під час зустрічі обговорили питання держави-покровительки – нейтральної країни, яка не є стороною в конфлікті, та яка погодилася б здійснювати певні покладені на неї функції згідно з Женевськими конвенціями. За словами представника Штабу, пошук такої держави триває, але слід зазначити, що державу-покровительку повинна погодити й інша сторона збройного конфлікту, тобто, російська федерація. Усі три країни мають дійти згоди і взяти на себе певні зобов’язання.