У Штабі відбулася зустріч з родинами цивільних заручників з Димерської громади

​​У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами цивільних заручників з Димерської громади.

На запитання близьких відповіли представник Штабу та представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олександр Кононенко. 

Жодні пропозиції України щодо повернення цивільних, зроблені в Туреччині на переговорах українського і російського омбудсменів не були прийняті російською стороною. Єдине зрушення – поволі вдається повертати дітей. Можливо, це пов’язано з ордером на арешт путіна та уповноваженої з прав дитини при президентові росії марії львової-бєлової. Як відомо, за версією Міжнародного кримінального суду в Гаазі путін та львова-бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей з окупованих українських територій до рф. 

«Ми бачимо міжнародне розуміння проблеми повернення заручників. Рішення Гаазького суду заарештувати путіна підтвердило це, – зазначив Олександр Кононенко. – На Київщині, Харківщині, Херсонщині – скрізь були катівні. Усі злочини фіксуються, у тому числі й міжнародними прокурорами». 

Українська сторона вважає учасників добровольчих формувань територіальних громад цивільними заручниками. Але їх у росії утримують як військовополонених. Представник Уповноваженого зазначив, що значну частину цивільних, яких вдалося  повернути Україні, країна-агресорка вважала військовими. 

Олександр Кононенко закликав рідних, які не мають жодної інформації про своїх зниклих цивільних, писати звернення Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Дмитрові Лубінцю для оформлення запитів до російської омбудсменки Москалькової щодо пошуку заручників.

Зустріч відбулася за ініціативи народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк.