Ініціатива «Першого грудня» закликала міжнародну спільноту не допустити «трибуналу» над захисниками Маріуполя

Ініціативна група “Першого грудня” звернулася до політичних і громадських діячів світу через підготовку показового суду над захисниками Маріуполя, і, зокрема, “Азовсталі”. Група закликала світову спільноту не допустити проведення “трибуналу”, який порушує міжнародні закони про поводження з військовополоненими.

Відповідну заяву опублікували на сайті Ініціативної групи “Першого грудня”.

Група закликає політичних та громадських діячів підняти хвилю протестів в усьому світі, щоб не допустити “суду”.

“Ми просимо захистити цих конкретних людей, які виявили чудеса героїзму та витривалості, і не допустити їхнього психічного та фізичного знищення. Пам’ятаймо, що Росія вже знищила понад пів сотні військовополонених із Маріуполя та “Азовсталі”, підірвавши їх 28 липня в ув’язненні в Оленівці, – і цей злочин доповнив усі попередні, які залишилися безкарними”, — наголосила Ініціативна група.

Представники Ініціативи нагадали, що РФ з початку широкомасштабного вторгнення “так часто принижувала міжнародні інституції та окремих західних політиків, що у світі мають врешті згадати про таке поняття, як честь”.

Ініціативна група закликала відкинути упередженість стосовно захисників Маріуполя, бо за ярликом “неонацистів” деякі політики у світі користуються “ширмою”, за якою легко сховати свою бездіяльність”. Декораціями та клітками РФ порушує  домовленості з Міжнародним комітетом Червоного Хреста та ООН. Росія обіцяла провести подальший обмін військовополонених, але нині в окупованому Маріуполі російська адміністрація готує “трибунал”. Москва цим порушує Женевські конвенції 1949 року, які гарантують права військовополонених.