У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами морських піхотинців

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами Оборонців 501-го окремого батальйону морської піхоти, що входить до складу 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

З родинами полонених і зниклих безвісти морських піхотинців спілкувався представник Координаційного штабу.

Як зазначив представник Штабу, країна-агресорка не дає конструктивних відповідей стосовно полонених українських військовослужбовців. Певну інформацію можуть отримати незалежні адвокати, зокрема в тому випадку, коли щодо військовослужбовця є винесені “вироки” судів рф. Проте з полону повертаються як ті, хто під слідством, так і ті, хто вже засуджений.

Також він зауважив, що перемовини ведуться не лише щодо військовополонених, підтверджених росією через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Усі Захисники й Захисниці, які внесені в єдиний реєстр Оборонців у Національному інформаційному бюро, залучені у процеси обміну. І те, що людина облікована як “зникла безвісти” не означає, що її дані не беруть участі у процесі звільнення .  

“Облікова категорія військовослужбовця не зупиняє нашу роботу, – наголосив представник Координаційного штабу. – Це не є перепоною, щоб повернути людину додому”.

Родичі полонених Захисників також запитували, як просуваються домовленості про обмін поранених військовослужбовців. За словами представника Штабу, Україна передала росії п’ятьох важкопоранених полонених, яких на той момент можна було транспортувати. Це свідчить, що ми дотримуємося норм міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій і вчиняємо тиск на ворога з метою його аналогічних дій.