У Штабі відбулася зустріч з родинами Оборонців з 66-ої бригади

​​У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з родинами Оборонців з 66 окремої механізованої бригади.

Під час зустрічі зі співробітниками Штабу були підняті питання обмінів полоненими, протезування воїнів, які втратили кінцівки, а також комунікація з військовими частинами, зокрема щодо виплат військовослужбовцям. 

На запитання присутніх відповідав керівник Робочої групи з питань взаємодії зі ЗМІ та родичами захисників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

Відповідаючи на запитання, пан Юсов нагадав, що згідно з Женевськими конвенціями обміни військовополоненими не відбуваються до завершення бойових дій. Попри це Україні вдається самотужки повертати своїх людей. Крім цього представник Штабу зауважив, що лишається актуальною позиція України щодо обміну полоненими за принципом «всіх на всіх».

Також Андрій Юсов відповів на запитання, чи може пришвидшити обмін наявність у полоненого поранення. 

«Це могло би пришвидшити повернення, якби ми мали справу з цивілізованим противником. Адже згідно з міжнародним гуманітарним правом поранених і важкопоранених мають повертати негайно і безумовно, тобто здійснювати не обмін, а репатріацію. Нещодавно Україна репатріювала до країни-агресорки п’ятьох важкопоранених полонених. Це була гуманітарна акція, яка вкотре позиціонувала Україну як цивілізовану державу. Тим не менше росіяни досі не віддали жодного пораненого або важкопораненого шляхом репатріації», – зазначив Андрій Юсов.