У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами Оборонців ЧАЕС

З родичами й близькими полонених нацгвардійців спілкувалися представники Координаційного штабу та Національної гвардії України.

Родичі полонених Захисників звернули увагу на те, що їхні близькі вже більше року перебувають у полоні. Зважаючи на неналежні умови утримання, стан їхнього здоров’я погіршується.  

Як зазначив керівник відділу супроводу та консультування родичів Оборонців Координаційного штабу Юрій Таранюк, про поранених і важкохворих військовослужбовців обов’язково треба говорити, зокрема на міжнародних майданчиках.

“Росія має повернути важкохворих, поранених, цивільних та некомбатантів без жодних умов”, – наголосив Юрій Таранюк.

Він нагадав, що існують норми міжнародного гуманітарного права, які регулюють питання поводження з військовополоненими. Україна, дотримуючись норм міжнародного гуманітарного права, передала нещодавно до російської федерації частину важкопоранених полонених, які надавалися до транспортування.

Водночас держава-агресорка нехтує взятими на себе зобов’язаннями згідно з нормами міжнародного права. Вона досі утримує полонених військовослужбовців і цивільних заручників, яких мала би повернути Україні шляхом репатріації без жодних умов.

31 березня виповнюється рік відтоді як захисники ЧАЕС потрапили до ворожого полону.