Щодо заяви так званої “омбудсменки” країни-агресорки Татьяни Москалькової

​​Сьогодні так звана «омбудсмен» країни-агресорки Татьяна Москалькова, яку було виключено з Міжнародного інституту омбудсмана (IOI), виступила з черговою пропагандистською заявою

У ній вона вкотре звинуватила Україну в небажанні обмінювати наших Захисників і нібито на підтвердження своїх слів виклала список із 133 прізвищами полонених.

Україна використовує всі можливості для повернення наших Оборонців. Татьяна Москалькова ігнорує неодноразові спроби омбудсмена Дмитра Лубінця, а також міжнародних гуманітарних організацій налагодити конструктивний діалог, демонструє відсутність самостійної поведінки та є лише інструментом російської пропаганди.

25 лютого цього року російська «обмудсмен» потрапила до санкційного списку Євросоюзу за заперечення факту фільтраційних заходів, які проводила держава-агресорка на окупованих українських територіях. 

Росія утримує як полонених цивільних заручників, некомбатантів (осіб, які служать у війську, але не беруть участі в бойових діях: музикантів військових оркестрів, медиків, капеланів тощо), а також важкохворих та поранених Захисників та Захисниць. Їх усіх має бути негайно звільнено без жодних додаткових умов. 

Минулого тижня Україна без будь-яких умов звільнила важкопоранених військовополонених, яких можна було транспортувати. Замість того, щоби зробити аналогічні реальні кроки згідно з міжнародним гуманітарним правом, росія за допомогою інформаційних вкидів намагається дискредитувати українські структури та організації, які займаються обміном. 

Єдиний позитив у таких провокаціях – оприлюдненням списків ворог опосередковано підтверджує перебування українських громадян у неволі. Пропонуємо пані Москальковій наступного разу оприлюднити всі списки українців, які знаходяться у ворожому полоні: інформацію, яку держава-агресорка старанно приховує від України та міжнародних організацій.