У Коордштабі відбулася зустріч з родинами 503-го батальйону морської піхоти

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 503-го окремого батальйону морської піхоти.

На запитання близьких відповіли секретар Робочої групи з питань взаємодії зі ЗМІ та родичами захисників Координаційного штабу Богдан Охріменко та представник Штабу.

Рідних цікавила взаємодія Координаційного штабу з військовою частиною у пошуку зниклих і поверненні полонених.

«Військова частина займається бойовими діями. Вона фіксує те, що відбулося на полі бою, проводить службове розслідування і обліковує. Частина не має стосунку до нашої роботи – до обмінів, – пояснив Богдан Охріменко. – Нам достатньо тієї інформації, яку надають частини та рідні. Ми шукаємо кожного зниклого як живого – поки не знаходимо людину чи тіло. Якщо людина гине, вона зазвичай залишається на локації – на місці загибелі. Тоді підключається Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Проводимо репатріацію і обміни тілами, далі – ДНК-тести. Утім, про багатьох людей, яких ми повертаємо під час обмінів, не було жодної інформації, але вони знайшлися живими в полоні. Відомості, які надає частина, лягають в основу нашої роботи з пошуку. На щастя, є багато випадків, коли побратими думають, що людина загинула, а вона потім знаходиться в полоні».

Крім того, представник Штабу зазначив, що у Координаційному штабі працюють делеговані представники військ: якщо потрібна додаткова інформація, зв’язуємося з керівництвом частин.

На зустрічі також обговорили можливість обміну «всіх на всіх».

«Сьогодні він більш реальний, ніж, наприклад, три місяці тому. Це залежить і від успіхів контрнаступу та поповнення нашого обмінного фонду», – сказав Богдан Охріменко.

Також рідні помітили, що збільшилася кількість підтверджень полону росією через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ).

«Теперішній МКЧХ значно ефективніший, ніж на початку широкомасштабного вторгнення. Роль Червоного Хреста дуже важлива», – зазначив представник Штабу.