У Штабі відбулася зустріч з родинами захисників ЧАЕС

У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин нацгвардійців, які захищали Чорнобильську атомну електростанцію (в/ч 3041).

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Національної гвардії України та Національної поліції.

Представник штабу запевнив присутніх, що Захисників, які повернулися з полону, опитали, факти знущань і тортур зафіксовані. Інформація збережена для обвинувачувальних документів.

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) за власною ініціативою проводить свої опитування з Оборонцями, які погоджуються надати інформацію.

Обговорили, чи впливає переміщення полонених з одного місця утримання на інше на повернення з полону.

«Бувають обміни, коли повертаємо багато хлопців, місця утримання яких ми не знали. Дані про місце не є вирішальним фактором для звільнення, – сказав представник Штабу. – Ворог провокує рідних, змушуючи полонених телефонувати й казати, що російська сторона подає їх на обмін, а Україна не хоче забирати. Це відверта маніпуляція. Перемовини про звільнення захисників ЧАЕС, як і всіх інших наших хлопців і дівчат, не припиняються. Ми готові забрати всіх, коли на це погодиться країна-агресорка».

На зустрічі були декілька нацгвардійців в/ч 3041, яких вдалося звільнити.

«Мені в СІЗО казали, що мене як офіцера на батьківщині чекає 15 років за зраду. Отримай, мовляв, паспорт рф. На всіх психологічно тиснуть. Російське громадянство пропонують майже всім», – розповів один зі звільнених Захисників.

Оборонці, які повернулися, радили під час таких дзвінків, коли хлопці говорять завченим текстом, просто повідомляти їм головні новини з України – що все добре, рідні живі, що все робиться для їхнього звільнення.