Відбулася зустріч керівництва Штабу з громадськими об’єднаннями та організаціями

Відбулася зустріч представників Координаційного штабу із громадськими об’єднаннями та організаціями

У зустрічі взяли участь представники громадських організацій та об’єднань рідних та близьких військовослужбовців, а також цивільних які потрапили в полон, були незаконно позбавлені волі або зникли безвісти за особливих обставин.

Вони мали змогу поспілкуватися з Секретарем Координаційного штабу Дмитром Усовим, представниками Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого кабінету міністрів України з питань безвісти зниклих за особливих обставин та повернення тіл оборонців, керівником Об’єднаного центру СБУ, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, директором Національного Інформаційного бюро, представниками Національної поліції України та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Зустріч модерував керівник Робочої групи Координаційного штабу з питань взаємодії зі ЗМІ та родичами захисників Андрій Юсов.

Присутні ознайомилися з результатами діяльності Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненим під керівництвом Кирила Буданова за рік роботи, напрямками, за якими надається допомога рідним та близьким, та можливостями відкритих за рік регіональних представництв. Було зазначено, що основна місія Штабу – рятувати життя наших воїнів.

У вступному слові Андрій Юсов зазначив, що за понад рік роботи з полону ворога було звільнено загалом 2324 українці.

За словами представника Коордштабу Юрія Таранюка, відбулося вже 44 обміни, під час яких було звільнено 2185 військовослужбовців та 139 цивільних. І це не зважаючи на те, що бойові дії тривають, а міжнародне право не передбачає проведення обмінів військовополоненими до завершення війни.

Дмитро Усов наголосив, що Україна завдяки координації з державними органами, Офісом Президента, міжнародними структурами робить усе можливе, щоби витягнути з полону всіх наших Оборонців, а наразі – принаймні покращити умови їхнього перебування в місцях утримання. Таких місць у росії та на окупованих територіях налічуються десятки. На жаль, там відбуваються масові порушення Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими.

За словами представника МКЧХ, військовополонені не повинні утримуватися в місцях, поруч із якими тривають бойові дії.

Дмитро Усов також зазначив, що часто російська сторона вдається до провокацій та маніпуляцій, коли декларує, нібито Україна не хоче забирати своїх військовополонених, натомість зі свого боку блокує проведення вже узгоджених обмінів: «Ми готові забрати всіх, кого нам пропонують, але протилежна сторона, на жаль, гальмує цей процес».

Іван Ангелін, представник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, підкреслив, що пошук тіл загиблих триває на визволених від ворога територіях весь час і пошукові групи працюють, отримавши нову інформацію про ймовірні місця поховання.

Координаційний штаб також підготував відповіді на найпоширеніші запитання, які ставлять родини полонених та зниклих безвісти військовослужбовців. Робота з пошуку та звільнення всіх з полону триває. 🇺🇦