У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами оборонців з 72-ої ОМБр

З ініціативи ГО «Незламна 72 ОМБР» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти Оборонців 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

Участь у заході взяли представники Координаційного штабу та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Одне з питань, що були порушені під час зустрічі, стосувалося процедури повернення тіл загиблих Захисників. Представник Штабу зауважив, що бувають випадки, коли через бойову ситуацію на конкретній місцевості немає можливості забрати тіла загиблих побратимів. Пошуком і поверненням тіл загиблих військовослужбовців займається Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Офіс створив інтерактивну мапу, де позначені місця ймовірного зникнення бійців. Після деокупації й розмінування території пошукові групи проводять там відповідні заходи. Слід зазначити, що всю інформацію про ймовірне місце зникнення чи останнє відоме місцезнаходження військовослужбовця, якою володіють родичі зниклих безвісти, варто передавати до Офісу Уповноваженого.

Представниця Міжнародного комітету Червоного Хреста пояснила механізми комунікації з родинами полонених і зниклих безвісти військовослужбовців. Вона звернула увагу на те, що МКЧХ є посередником між інформаційними бюро країн, які перебувають у збройному конфлікті. Також вона додала, що МКЧХ відвідує лише ті місця несвободи, дозвіл на відвідування яких надає країна, яка утримує військовополонених.