У Штабі відбулася зустріч з родинами нацгвардійців

​​За ініціативи громадської організації «Вояцький Визвіл», у Координаційному штабі відбулася зустріч родинами військовослужбовців строкової служби Національної гвардії України (в/ч 3057). 

Представник Штабу запевнив, що перемовини про обміни ведуться стосовно військовослужбовців різного віку, зокрема строковиків:  

«Хто і як потрапив у полон – до уваги не беремо. Є строковики, їх теж потрібно повертати», – сказав він. 

Рідні занепокоєні, що росіяни часом обстрілюють наші війська з території місць утримання українських полонених, використовуючи їх як «живий щит». 

«Згідно з міжнародним гуманітарним правом відповідальність за полонених несе сторона, яка їх утримує. Але ми робимо все можливе, щоби під тиском санкцій та міжнародної спільноти росія покращувала умови утримання та робила все можливе для безпеки полонених», – підкреслив представник Штабу. 

Також він заначив, що на теперішньому етапі з неволі вдається повертати як підтверджених росією полонених, так і не підтверджених: 

«Ми запропонували певні ініціативи щодо підтверджень – відповідь за агресором. Підтверджує людей країна-агресорка через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Ігнорування російською стороною механізму підтверджень – це порушення міжнародного гуманітарного права». 

Адвокатам і правозахисникам також легше знайти полонених у росії та на тимчасово окупованих територіях після того, як вони отримали вирок, бо тоді вони з’являються у відповідних російських реєстрах. Наразі вдається обмінювати й засуджених, і тих, проти кого ведеться слідство. 

«Обмінний фонд щодня поповнюється. Обміни у будь-якому випадку залежать від подій на фронті. Зараз ми можемо керувати ризиками, але прогнозувати щось точно зарано – війна ще триває», – підсумував представник Штабу. 🇺🇦