У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами полонених і зниклих Оборонців

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти Захисників і Захисниць.

Участь у заході взяли представники Координаційного штабу та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

За словами представника Координаційного штабу, поява нових відомостей про зниклого безвісти військовослужбовця може бути підставою для зміни облікової категорії, зокрема, в Національному інформаційному бюро, а в окремих випадках і у військовій частині. Проте офіційне підтвердження полону може надати лише міністерство оборони російської федерації через Міжнародний комітет Червоного Хреста. 

Слід зауважити, що і підтверджені офіційно, і непідтверджені, і зниклі безвісти військовослужбовці – всі задіяні в процесах обміну. Що ж стосується цивільних громадян – вони є заручниками: країна-агресорка повинна повернути їх без жодних умов, а не залучати в процес обміну військовополоненими. Так само у рамках репатріації росія повинна повернути всіх важкопоранених і важкохворих комбатантів, як це передбачено Женевськими конвенціями.

Одне із запитань стосувалося відвідування місць утримання полонених військовослужбовців місією Міжнародного комітету Червоного Хреста. 

“У нас є інформація про місцезнаходження полонених, зокрема, від родичів, – зазначила представниця МКЧХ. – Але наш доступ до місць утримання під вартою залежить від дозволу іншої сторони збройного конфлікту.”

Окремо обговорили питання реабілітації військовослужбовців після визволення з полону, поновлення втрачених документів та механізм отримання статусу учасника бойових дій (УБД).