Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає

від передачі персональних даних неуповноваженим організаціям чи особам

Ворог активізував зусилля зі збору персональних даних українських військовополонених та їхніх родичів та близьких. Ці відомості потрібні йому, щоби здійснювати розвідку, дізнаватися про склад та розташування підрозділів та тилових частин. Також російські спецслужби можуть використовувати рідних та близьких полонених та осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, для того, аби здійснювати операції інформаційно-психологічного впливу. Мета агресора — розхитати українське суспільство.

Особливі зусилля ворог докладає, аби отримати персональну інформацію про рідних та близьких Захисників та Захисниць, які можуть перебувати в полоні на тимчасово окупованих територіях. Для цього створені, зокрема, ворожі телеграм-канали, а “офіційні особи” так званих ЛНР та ДНР закликають подавати їм персональну інформацію наших воїнів, їхніх рідних та близьких.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає: будь-яка передача інформації про полоненого чи особу, яка зникла безвісти (приміром, де проходив лікування, служив, у якому місці було взято в полон тощо) може завдати шкоди як самому полоненому, так і його бойовим побратимам, а також суттєво ускладнити і затягнути процес звільнення з полону.