У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами тероборонців

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців 113-ї окремої бригади територіальної оборони

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Національного інформаційного бюро (НІБ), Міжнародного комітету Червоного хреста (МКЧХ) та військової частини. 

Представник частини повідомив, що надійшла певна кількість підтверджень полону Захисників зі 113-ї бригади російською стороною через МКЧХ. 

На зустрічі обговорили, як відбувається пошук зниклих безвісти. Координаційний штаб проводить опитування звільнених з полону, збираючи інформацію про тих, хто ще лишився в неволі ворога. Через Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини до російської сторони надсилаються запити на підтвердження й пошук у полоні наших зниклих. 

«Кожні два тижні подаються списки до російського омбудсмена, але ця ініціатива поки лишається без відповіді російської сторони», – сказав представник Офісу Уповноваженого. 

Підтвердження полону є головним інструментом пошуку. Його надає росія через Міжнародний комітет Червоного Хреста. 

«Ми відвідуємо полонених у місцях утримання, до яких маємо доступ. На жаль, не скрізь, – зазначила представниця МКЧХ. – Це не є офіційним підтвердженням, але ми повідомляємо про відвідини рідним – це важливо для них. Ми не розголошуємо місця утримання під вартою задля безпеки полоненого та його родини. Сторона, яка утримує полонених, повинна повідомляти про це іншу сторону збройного конфлікту». 

Якщо людина облікована в Національному інформаційному бюро, вона задіяна в обмінах. 

«Наша задача – не втратити жодних відомостей про захисників, – зазначила представниця НІБ. – Усю інформацію від рідних обліковуємо. Навіть якщо ви надішлете нам фото людини в балаклаві та скажете, що це ваш рідний, ми так зафіксуємо: близькі вважають, що це їхній захисник. Також ми обліковуємо інформацію від інших структур і МКЧХ». 🇺🇦