У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами тероборонців

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родичами полонених і зниклих безвісти Захисників 109-ої окремої бригади територіальної оборони Збройних сил України.

Участь у заході взяли представники Координаційного штабу, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та командування Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Представник командування Сил ТрО пояснив порядок обліку військовослужбовців, який регламентується відповідним наказом міністра оборони № 280 “Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України”, а також розповів про механізми зміни обліку військовослужбовця у разі появи нових відомостей.

Він також наголосив на тому, що військова частина не здійснює оперативно-розшукову діяльність. Це повноваження відповідних компетентних органів, яким військова частина надає всю потрібну інформацію про військовослужбовця і відомі обставини його зникнення.

Окремо обговорили механізм офіційного підтвердження полону Оборонця. За словами представника Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, підтвердити полон військовослужбовця може лише міністерство оборони російської федерації через Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Офіційне підтвердження полону країною, яка утримує військовослужбовця, означає, що ця країна бере на себе певні зобов’язання, передбачені нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевськими конвенціями. Це стосується умов утримання, надання медичної допомоги, листування з родичами. На жаль, країна-агресорка не виконує взяті на себе зобов’язання і не забезпечує дотримання і захист прав військовополонених.