У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами Оборонців з 67-ої ОМБр

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 67-ї окремої механізованої бригади.

У зустрічі взяв участь представник Координаційного штабу. Зокрема, він окреслив джерела отримання інформації про Оборонців у неволі:

«Звільнені з полону проходять анкетування Коордштабу, повідомляють про побратимів, яких бачили там, – зазначив представник Штабу. – Ми їх опитуємо майже одразу після повернення. Але є небезпека, коли близькі оприлюднюють місце утримання своїх захисників: хлопців потім починають переміщати з колонії в колонію. А це нові «прийомки» й адаптація. Таким чином люди хочуть зробити краще, а виходить, що тільки шкодять своїм».

Якщо є відомості про Захисника від звільнених чи з соціальних мереж, або ж із закритих джерел, особу в Національному інформаційному бюро вносять до реєстру під обліковим записом «імовірно полон», але у військовій частині вона продовжує вважатися зниклою безвісти. Офіційне підтвердження полону надає лише міністерство оборони країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Утім, серед звільнених велика частина тих, хто не був підтверджений офіційно, тому що Коордштаб подає на обміни всіх, облікованих у Національному інформаційному бюро.

Також представник Штабу застеріг близьких від ворожих маніпуляцій:

«Майже всіх наших хлопців, яким дозволяють подзвонити рідним, змушують казати, що росія їх подає на обмін, а Україна не хоче забирати. Насправді ми не відмовилися від жодної людини, – сказав представник Штабу. – Робота з підготовки нових обмінів ведеться постійно, і єдина причина, чому вони можуть затягуватися, – спротив ворожої сторони, яка не цінує своїх громадян теж”.