У Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) рішуче засудили будь-які спроби фейкового показового суду над українськими полоненими

​​ У Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) рішуче засудили будь-які спроби фейкового показового суду над українськими полоненими

 У ПАРЄ оприлюднили письмову декларацію номер 751, яка закликає поважати статус військовополонених згідно з міжнародним гуманітарним правом.

 У документі йдеться, зокрема, про те, що після жахливого розстрілу українських військовополонених в Оленівці росія шукає нових виправдань своїм військовим злочинам. Верховний суд рф назвав батальйон «Азов», який є підрозділом спеціального призначення Національної гвардії України, «терористичною організацією».

 Підписанти декларації наголошують, що всі військовополонені вважаються захищеними Третьою Женевською конвенцією 1949 року та Додатковим протоколом I. Норми щодо статусу військовополонених є основними положеннями міжнародного гуманітарного права.

 Делегати ПАРЄ обурені матеріалами у деяких ЗМІ з кадрами кліток, у яких триматимуть обвинувачених під час так званого «шоу ганьби». Російська федерація не має права переслідувати військовополонених за фактом їх участі в обороні України від збройної агресії російської федерації.

 «Ми закликаємо Раду Європи засудити ці кричущі порушення міжнародного гуманітарного права та активізувати свій внесок у затримання злочинців, у тому числі з політичних кіл російської федерації, військове керівництво якої теж несе відповідальність за міжнародним правом», — ідеться в тексті декларації.

Крім представників України декларацію підписали також парламентарі Азербайджану, Швеції, Литви, Латвії, Естонії, Франції, Польщі та Румунії.