Секретар Коордштабу Дмитро Усов провів зустрічі з представниками ООН та МКЧХ

У рамках візиту до України в Координаційному штабі відбулася зустріч зі Спеціальною доповідачкою ООН з питань катувань др. Еліс Джилл Едвардс. У заході взяв участь Секретар Координаційного штабу Дмитро Усов, представники Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України (Об’єднаного центру).

Пані Едвардс мала змогу поспілкуватися із Захисниками України та цивільними заручниками, які повернулися з російської неволі. Вона подякувала українським громадянам за мужність і за надані свідчення про катування й негуманне поводження, яких вони зазнали в полоні.

Дмитро Усов підкреслив, що за всі скоєні злочини, повинна бути як персональна відповідальність, так і відповідальність російської федерації на міжнародному рівні.

“Коли ми чуємо, що немає доказів геноциду українського народу, то нам це не зовсім зрозуміло, – зауважив Дмитро Усов. – Усе, що ви почули від звільнених з полону, є таким доказом.”

Пані Едвардс зазначила, що в рамках свого мандату продовжуватиме наполягати на наданні можливості міжнародним спостерігачам відвідати місця утримання в рф.

“Моє завдання – бути рупором і говорити про тортури”, – зазначила вона.

Також Дмитро Усов спільно з представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександром Кононенком взяв участь у спільній нараді з координаторами програм місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні.

Сторони обговорили шляхи та механізми поглиблення співробітництва, зокрема, в питаннях покращення умов утримання військовополонених та застосування всіх можливих інструментів, передбачених нормами міжнародного гуманітарного права.