Відбулася зустріч з рідними та близькими полонених та зниклих безвісти морських піхотинців

У зустрічі взяли участь представники Міноборони України, ЗСУ, Національного інформаційного бюро, а також представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Андрій Стульніков.

Представники Координаційного штабу разом з родичами Захисників України обговорили ситуацію з тяжкопораненими українськими воїнами, яких ворог імовірно утримує в полоні на тимчасово окупованих територіях України.

Брак зв’язку полонених з рідними, відсутність відомостей про зниклих безвісти на сході та півдні України, – саме ці питання непокоять сім’ї українських морських піхотинців. Також ішлося про специфіку організації кореспонденції з рідними військовополонених через Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Крім іншого на зустрічі обговорювали правові можливості захисту полонених на міжнародному рівні, зокрема, на рівні міжнародних переговорних груп, Генеральної асамблеї ООН. Ішлося також про комунікацію з лідерами міжнародного співтовариства.

Представники Координаційного штабу, Збройних сил України розповіли і про правові особливості документів від військових частин. Зокрема, рідних та близьких морських піхотинців цікавила можливість розшуку загиблих Захисників. На зустрічі також обговорювали особливості звернень до Національного інформаційного бюро (НІБ).