Рік тому почав свою роботу Південний регіональний центр Коордштабу

Рівно рік тому почав свою роботу Південний регіональний центр Коордштабу

12 листопада 2022 року у Миколаєві розпочав свою діяльність Південний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Протягом року консультанти опрацювали більше 6000 звернень від родичів полонених та зниклих безвісти Оборонців. Завдяки такій співпраці з родинами Захисників та Захисниць Центру вдалося отримати сотні повідомлень про підтвердження перебування Героїв у полоні, можливе місце їхнього утримання та факти тортур і катування.

Координаційний штаб Південного регіону тісно співпрацює з органами державної влади і ОТГ, з допомогою яких ефективніше вирішуються проблемні питання, які виникають у членів сімей полонених та зниклих безвісти Оборонців

За цей рік представники Центру провели 67 колективних зустрічей, у яких взяли участь майже 1000 родин військовослужбовців.

Також працівники Центру отримали більше 60 повідомлень від родин Оборонців про вимагання шахраями коштів за звільнення полоненого. (Інформацію передали до правоохоронних органів)

Звільненим з полону Захисникам та їхнім родинам за потреби надається правова та гуманітарна допомога, для роботи з дітьми залучаються практичні психологи, акцентована увага приділяється соціальному захисту. Більше 100 Захисників, які були визволені з російського полону та повернулися додому, отримали реабілітаційну та психологічну допомогу.

Щире та відкрите спілкування консультантів Центру з родинами військовополонених Захисників та Захисниць на регіональному рівні дозволило виявити ряд проблемних питань, які поступово вирішуються досвідченою командою Центру.

Фахівці Координаційного штабу Південного регіону впевнені, що робота Центру сприятиме якнайшвидшому поверненню наших Захисників додому.