У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч керівного складу штабу із народними депутатами України та Уповноваженим Верховної Ради з прав людини.

На зустрічі нардепам було презентовано напрямки роботи та результати діяльності Координаційного штабу, обговорено шляхи започаткування сталої співпраці та її можливі формати.

Зокрема, омбудсмен Дмитро Лубінець, представник уповноваженого з дотримання прав людини в системі органів сектору безпеки та процесуальних прав Олександр Кононенко, голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева та членкиня комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, член постійної делегації у ПАРЄ Олена Хоменко більш детально ознайомилися з аспектами діяльності робочої групи з питань міжнародного співробітництва Координаційного штабу. Узгодили також подальшу спільну роботу Координаційного штабу з комісіями та комітетами, представниками яких є народні депутати.

У рамках зустрічі була прийнята низка рішень. Серед основних – підготовка декларації щодо безпеки і прав українських військових, які потрапили в полон, для представлення на сесії ПАРЄ. Обговорено пропозиції щодо основних наративів у подальших зверненнях української сторони до Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Міжнародної місії ООН в Україні, Європейського суду з прав людини.

Також сторони обговорили додаткові можливості соціального захисту родин українських військовополонених, зокрема, організацію відпочинку та оздоровлення дітей військовослужбовців, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин.