Генерал-майор Кирило Буданов зустрівся з представниками родин Захисників у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими

У зустрічі з громадськими організаціями та ініціативами рідних та близьких українських військовополонених взяв участь також секретар Координаційного штабу полковник Дмитро Усов. Рідних та близьких Захисників та Захисниць України, які перебувають у полоні ворога чи вважаються зниклими безвісти, представляли громадські об’єднання з усієї України. Родичі та активісти приїхали на зустріч, зокрема, із Запорізької, Одеської, Миколаївської, Київської областей. Були представники громадських організацій “Жінки зі сталі”, «Асоціація родин захисників “Азовсталі”, громадське об’єднання “Полігон 56”, ГО “Берегиня”, громадське об’єднання “Строковики Енергодара”, громадське об’єднання “Мами батальйону “Кривбас”, громадське об’єднання “Дружини Тошківки”, захисники ЧАЕС, групи рідних морпіхів 1 ОБМП та 36 ОБрМП, прикордонників зі Зміїного, 555 військового госпіталю.

Кирило Буданов наголосив, що Україна продовжує працювати над обмінами полонених, ця робота ніколи не припиняється. Зокрема, тривають перемовини щодо обміну «всіх на всіх». 

Також відбувається робота з окремих обмінів. Це тривалий та виснажливий процес. Приміром, обмін 21 вересня, під час якого було звільнено 215 оборонців, готувався понад два місяці. 

Секретар Координаційного штабу Дмитро Усов зазначив, що «Україна працює, щоби повернути кожного військовополоненого. Багато речей не можна розкривати зараз, а лише в кінці, після повернення всіх наших воїнів».

«Обмін військовополоненими – процес важкий, болючий, але обмін 21 числа відкриває нові можливості для нас. Усіх, хто повертається, держава забезпечує всім необхідним: від речей першої необхідності, до реабілітації та відновлення», – підкреслив Кирило Буданов.  

На зустрічі йшлося про прикордонників, морських піхотинців, військових моряків, нацгвардійців, розвідників, військових – як рядових, так і офіцерів, строковиків. Також говорили про тих, кого згідно з Женевськими конвенціями у світі вважають некомбатантами, – українських медиків та, приміром, музикантів оркестру морської піхоти.

Представники Координаційного штабу наголосили, що некомбатантів потрібно повернути згідно з нормами міжнародного права. У зустрічі взяли участь також рідні та близькі тих Захисників, які потрапили до полону на тимчасово окупованих територіях України у 2014-2016 роках. 

У Координаційному штабі триває робота над створенням карток військовополонених – особистих сторінок, на яких родичам буде легше відстежувати всі зміни статусу військовополоненого. На зустрічі також обговорили процес лікування, реабілітації та за необхідності – протезування для звільнених з полону. 

Зустрічі з родинами захисників у Координаційному штабі відбуваються на регулярній основі.