​У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими пройшла зустріч з рідними полонених бригади сухопутних військ ЗСУ

У зустрічі з рідними та близькими захисників України взяв участь керівник напрямку по роботі з родинами Координаційного штабу Юрій Таранюк та представники ГУР МО, Збройних сил України. 

Брак зв’язку українських Захисників з родичами, стан здоров’я поранених та жінок у полоні – саме ці питання найбільше непокоять сім’ї українських військових. Також ішлося про особливості видачі документів та кореспонденції з військовою частиною сухопутних військ ЗСУ. 

Представники Координаційного штабу розповіли про можливості для індивідуальних консультацій та супроводу у громадській приймальні штабу. 

Юрій Таранюк поділився з родинами інформацією про адвокатування обмінів на міжнародному рівні та можливість звернення до Міжнародної групи ООН з питань насильницьких зникнень, а також до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ). До мандату МКЧХ входить отримання доступу до місць утримання полонених, а також організація зв’язку між полоненими та їхніми родинами. Також на зустрічі йшлося про співпрацю з ініціативою «Пошук. Полон»

Рідні військовополонених занепокоєні погрозами ворога здійснити незаконні суди над утримуваними полоненими. 

Звучали питання і про статуси військовополонених у реєстрі Національного інформаційного бюро (НІБ). Представник Координаційного штабу розповів про особливості процесу реінтеграції після визволення з полону.