У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними полонених нацгвардійців

На зустрічі були присутні представники Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України та юридичного відділу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Перш за все представники родин українських захисників були ознайомлені зі структурою та напрямами роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, специфікою процедури визначення статусу військовополоненого та з аспектами взаємодії між державними установами, які беруть безпосередню участь у цьому процесі.

Зокрема, представник ГУР МОУ поділився з присутніми нюансами проведення обмінів взятих у полон військовослужбовців, пояснив, з яких причин необхідно зберігати режим тиші щодо полонених, яку роль відіграє Міжнародний Комітет Червоного Хреста у підтверджені статусу військовополоненого.

Головним юристом Координаційного штабу було проведено роз’яснення окремих пунктів Наказу міністра оборони України від 26.05.2014 № 333 «Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України».

Від представника НГУ члени родин мали змогу отримати відповіді на питання щодо окремих нацгвардійців, які зараз перебувають у полоні.

Також родичі військовослужбовців дізналися, що вони також можуть допомагати у наповненні бази даних про оборонців України, які потрапили в полон, надаючи наявну у них інформацію, якою не володіють державні установи.