У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з представниками родин зниклих бійців десантно-штурмових військ.

Під час розмови представники Координаційного штабу роз’яснили рідним військовослужбовців особливості розгляду звернень про надання того чи іншого статусу зниклим українським воїнам.

Зокрема фахівці Штабу розповіли про процес здійснення слідства та збирання доказів під час з’ясування обставин зникнення чи загибелі військовослужбовців на полі бою.

Детально пояснили етапи розгляду звернень: до яких установ і в якому порядку слід звертатися рідним бійців, які документи можна вимагати у військових частинах та центрах комплектації, пояснили регламент пошуку військовослужбовців та відповіли на запитання щодо відповідальних осіб та установ, які здійснюють пошуки.

Крім того представники Коррдинаційного штабу на зустрічі повідомили, що наразі є багато ініціатив української сторони щодо обміну військовополоненими за принципом «всіх на всіх» або обміну певних категорій військовополонених згідно з Женевською конвенцією. Водночас пояснили, що російська сторона гальмує цей процес.

Україна і надалі продовжує постійну роботу щодо визволення своїх бійців з ворожого полону. Всі українські захисники мають бути повернені додому.