Делегація Координаційного штабу взяла участь у Саміті Світового Конгресу Українців

У румунському парламенті 12 квітня розпочався Саміт Світового Конгресу Українців. На заході в Бухаресті зустрілися понад 200 очільників та представників українських громад із 55 країн та 5 континентів світу. До відкриття долучилися представники українського та румунського урядів, міжнародні експерти, дипломати та почесні гості.

Участь у Саміті взяла також делегація Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими на чолі з керівником секретаріату Богданом Охріменком.

У своїй промові пан Охріменко нагадав, що українські Захисники й Захисниці ціною власних життів у жорстоких боях виборюють нашу перемогу. Ознайомлюючи учасників Саміту з роботою Координаційного штабу, він звернув увагу присутніх на проблеми, пов’язані з визволенням українських оборонців та цивільних осіб з російської неволі.

“Полон в московських катівнях – це пекло, – сказав у своєму виступі Богдан Охріменко. – Пекло, в якому українці зазнають жахливих тортур”.

Керівник секретаріату наголосив на тому, що рф, порушуючи всі міжнародні договори та конвенції, не дотримується взятих на себе зобов’язань.

“Мова йде про приховування інформації стосовно потрапляння в полон, про неналежні умови утримання, про катування, які можуть призводити й до смерті”, – додав він.

За словами Богдана Охріменка, Україна зіткнулася з майже цілковитим безсиллям міжнародних організацій, які не в змозі виконувати свій мандат і вплинути на країну-агресорку.

“Нам лишається лише покладатися на наших громадян та співвітчизників за кордоном, – зазначив він. – Усі країни мають посилити свою санкційну політику щодо росії.”

На полях Саміту Богдан Охріменко також провів розмову з Президентом Cвітового Конгресу Українців Павлом Ґродом. Секретар Штабу подякував усім небайдужим українцям у світі та висловив сподівання, що зусилля української діаспори сприятимуть якнайшвидшому досягненню нашої спільної мети – визволенню всіх українців із російської неволі.