Стосовно інформації в соцмережах про російського найманця Нужина

Євґєній Нужин відсутній у списках тих, хто добровільно здався в полон. Відомо, що перед тим Нужин відбував покарання за важкий злочин у колонії МВС росії. Щоби вийти з в’язниці, він погодився вступити до лав найманців для участі у війні росії проти України, перебував на території країни у складі найжорстокішої приватної військової компанії «Вагнер», а також до війни був прихильником політики держави-агресора.

Інформація, оприлюднена в соціальних мережах, наразі перевіряється. Україна зі свого боку гарантує дотримання міжнародних стандартів згідно з Женевськими конвенціями у поводженні з російськими військовополоненими та робить усе можливе, щоби всі наші полонені захисники повернулися додому якнайшвидше.

Жоден російський військовополонений, який добровільно здався в полон українським військам, не був обміняний та не буде повернений до держави-агресора без його згоди, а також відповідного запиту російської сторони.

Міжнародна спільнота повинна посилити контроль як щодо дотримання прав українських військових, які знаходяться у полоні рф, так і прав звільнених Україною військовослужбовців росії, які повернулися до держави-агресора.