У Координаційному штабі відбулася зустріч з рідними полонених та зниклих безвісти бійців 57 ОМПБр

️З ініціативи ГО «Знайти і повернути. 57/34» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

З учасниками зустрічі спілкувалися представники Коордштабу, СБУ, Офісу Уповноваженого ВР з прав людини та Уповноваженого з питань, осіб зниклих безвісти за особливих обставин МВС України.

Під час зустрічі обговорили способи посилення міжнародного тиску на країну-агресорку щодо дотримання нею положень Женевських конвенцій, зокрема тих, що стосуються прав військовополонених.

Рідні піхотинців цікавилися шляхами отримання інформації про поневолених Оборонців, місцями та умовами їхнього тримання. Вони звернули увагу на те, що деякі родини мають або дуже мало, або не мають жодних відомостей про своїх близьких, які зникли безвісти чи потрапили в полон понад рік тому.

Серед іншого, спікер Коордштабу поінформував присутніх про функції та повноваження Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Також рідні піхотинців обговорили особливості комунікації зі слідчими, які ведуть відповідні справи. Присутні констатували довготривалість термінів, протягом яких має слідчий повідомити потерпілу сторону про результати своєї роботи, зокрема і в контексті співпраці з судмедекспертами.