У Коордштабі відбулася зустріч з родинами десантників з 95 ОДШБр

️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, що входить до складу Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

З присутніми та тими, хто доєднався онлайн спілкувалися представники Коордштабу, Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), Національної поліції, Офісу Уповноваженого ВР з прав людини та Уповноваженого з питань, осіб зниклих безвісти за особливих обставин МВС України.

Родичі десантників порушували питання, що стосувалися джерел надходження інформації та місць утримання полонених, механізму офіційного підтвердження статусу «полон» і створення єдиної бази відомостей в різних структурах та інституціях та труднощів комунікації з військовою частиною. Також цікавилися чи включають безвісти зниклих до списку на обмін.

Під час розмови представниця МКЧХ повідомила, що полон наших Захисників і Захисниць підтверджує не їхня організація, а росія – країна, яка тримає людей у полоні.

Обговорювали алгоритм взаємодії зі слідчими, проблеми, з якими стикаються рідні поневолених Оборонців через повільний документообіг.

Окремо спікер Коордштабу розповів про механізми евакуації тіл зі звільнених територій, обмінів тілами, проведення опізнання та експертиз, першочергово – за ДНК-маркерами.