У Коордштабі відбулася зустріч з рідними полонених та зниклих військовослужбовців ЗСУ

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними та близькими військовослужбовців ЗСУ, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти.

На зустрічі були присутні рідні та близькі Захисників, зокрема, 25-ї, 36-ї, 74-ї бригад. Представник Координаційного штабу запевнив присутніх, що Україна подає на обмін усіх, хто є в списках Національного інформаційного бюро.

Згідно з Женевськими конвенціями пріоритет надається пораненим, важкохворим, жінкам і некомбатантам. Жодні прізвища окремо на перемовини про обмін не подаються, так само, як і окремі підрозділи, оскільки це може ускладнити процес. Публічність людини, яка перебуває в полоні, може лише нашкодити.

Крім того, ведеться робота щодо третьої нейтральної країни, яка б могла згідно з Женевськими конвенціями виступити посередником, але наразі росія відмовилася від усіх варіантів.

Рідні також можуть звертатися до структур Організації об’єднаних націй, але вони не мають прямого впливу на обміни. В окремих випадках можуть лише сприяти в підтвердженні факту перебування в полоні.

“Наше завдання – не зупинятися і постійно працювати для звільнення наших Захисників і Захисниць”, – зазначив представник Координаційного штабу. Україна робить усе для цього.