У Коордштабі відбулася зустріч з близькими та рідними полонених бійців 501-го батальйону морської піхоти

​​У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з близькими та рідними полонених бійців 501-го батальйону морської піхоти.

На питання присутніх відповіли представники Координаційного штабу, Збройних Cил і Національного інформаційного бюро (НІБ). 

На зустрічі обговорили, зокрема, створення електронного кабінету, до якого рідні та близькі зможуть вносити відомості про полонених Захисників, які їм вдалося отримати з відкритих джерел, а також звільнені з полону бійці. Для цього створені дві гугл-форми: для близьких і для тих, хто повернувся з неволі ворога. 

Одразу після повернення Захисники отримують пакунки з усіма необхідними речами, смартфонами, сім-картами та з qr-кодами посилань на гугл-форми, де можна повідомити інформацію про побратимів, які залишилися в полоні.

Рідних також цікавила доля листів, які вони надіслали полоненим через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ). Але МКЧХ виступає лише посередником у листуванні, бо передає кореспонденцію, яку близькі надіслали в НІБ, російській стороні. Червоний Хрест не веде облік листів. 

Як ми вже повідомляли, у ході перемовин Координаційного штабу, НІБ та МКЧХ досягнуто домовленості забезпечити зв’язок між усіма родинами та військовополоненими, які офіційно підтверджені Червоним Хрестом.