У Штабі відбулася зустріч з рідними полонених воїнів 57-ої бригади

У Координаційному штабі відбулася зустріч з рідними військовослужбовців, які об’єдналися в ГО “Знайти і повернути героїв 57 бригади 34 батальйону”.

На питання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Збройних сил, Служби безпеки, Національного інформаційного бюро та Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Родичі Захисників запитували, чи всіх полонених з 57-ої бригади подали на обмін. За словами представника Коордштабу, Україна постійно оновлює реєстр і за кілька днів після того, як особу обліковують в НІБ, її подають іншій стороні для обміну.

Навіть якщо людина облікована в НІБ як зникла безвісти і про яку відсутня інформація, для росіян Україна кваліфікує таку особу як ту, що перебуває в полоні.

Поранених і з важкими хворобами виводять в окремі категорії. Водночас це не гарантує швидкого звільнення з полону. Конкретика стосовно обміну з’являється лише тоді, коли російська сторона повідомляє, кого саме готова обміняти.

Одне із запитань стосувалося алгоритму пошуку зниклих безвісти та повернення тіл загиблих із окупованих територій.

“Коли людина зникає, треба звертатися до Нацполіції. Там відкривають кримінальне провадження й призначають збір ДНК у рідних, – розповів радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Іван Ангелін. – Потім треба звернутися до НІБ. Також бажано повідомити локацію зникнення Уповноваженому з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, якщо є такі дані. Обміни тілами відбуваються систематично. Вчора повернули 42 загиблих воїнів”.

За наявності у рідних будь-якої інформації про полонених і зниклих, її потрібно повідомляти в НІБ, підкреслила представниця Бюро. Зокрема фото, відео або запис дзвінка необхідно надіслати на електронну пошту Бюро nib.uncp.info@gmail.com