У Коордштабі відбулася онлайн-зустріч з родинами полонених нацгвардійців

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами полонених військовослужбовців Національної гвардії України.

З родичами нацгвардійців зустрілися представники Координаційного штабу, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Національної гвардії України, Національного інформаційного бюро, а також представник військової частини.

Як зауважив представник Координаційного штабу, встановити місцезнаходження військовополонених украй важко. Російська сторона такої інформації не надає, як і не надає доступ представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх місць утримання, де перебувають полонені українські військовослужбовці. Він додав, що рф не хоче нести відповідальність за скоєні злочини, у тому числі, й у ставленні до військовополонених.

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини зазначив, що триває робота над створенням міжнародного трибуналу над російською федерацією. Офіс Уповноваженого фіксує усі злочини, скоєні росіянами, і просить надсилати інформацію про факти таких злочинів, якщо вони відомі родичам полонених військовослужбовців. 

Так само рф не бере на себе зобов’язання доставити листи, навіть якщо ми знаємо місцезнаходження полонених. Таким чином росія не хоче офіційно підтвердити полон.

На запитання про те, чи можливо пройти обстеження та лікування визволеному з полону у місті, де мешкають його родичі, відповів представник Національної гвардії України. Він поінформував, що законодавчо визначено десять діб відпустки після повернення з полону. Також за рішенням військово-лікарської комісії може бути надано ще 30 діб. Варто зазначити, що один місяць календарної служби під час правового режиму воєнного стану рахується за три. Те ж саме стосується і часу перебування в полоні.

Представник військової частини повідомив, що реабілітація військовослужбовця, який повернувся з полону, може відбуватися також за кордоном. Для цього мають бути відповідні дозволи і офіційне підтвердження про прийняття на реабілітацію і забезпечення військовослужбовця всім необхідним.

За словами представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, опитування військовослужбовців, які повернулися з полону, свідчать про те, що частково в колоніях поліпшилися умови утримання. Це наслідок тиску України та міжнародної спільноти.