У Штабі відбулася зустріч з активістами ГО “Знайти і повернути героїв 57 бригади 34 батальйону”

​​У Координаційному штабі відбулася зустріч з рідними військовослужбовців, які об’єдналися в громадську організацію “Знайти і повернути героїв 57 бригади 34 батальйону”. 

На питання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Збройних сил, Національної поліції та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). 

Представниці МКЧХ повідомили, що їм вдалося отримати доступ до деяких місць утримання полонених як у росії, так і на тимчасово окупованих територіях. Переліки утримуваних, яких вони там відвідали, передали на підтвердження російській стороні. Детальну інформацію МКЧХ не розголошує, щоб і надалі мати зв’язок з обома сторонами. 

Рідні полонених зазначили, що знають про місця утримання, але не мають з ними жодного зв’язку. До того ж, жоден військовополонений не підтверджений росією через МКЧХ за дев’ять місяців полону. Представниця Червоного Хреста повідомили, що працюють над отриманням доступу до якомога більшої кількості місць утримання, щоби зібрати інформацію про наших полонених. Також представники МКЧХ запевнили, що інформацію про Захисників, яку отримали в місцях утримання, вони передають близьким. 

Представник Національної поліції відповів на питання, чому в рідних інколи немає комунікації зі слідчими, які ведуть кримінальні провадження полонених чи зниклих безвісти. Зараз триває робота над тим, щоб справами полонених і зниклих займалися окремі співробітники, які не будуть розслідувати побутові злочини. Тоді в них буде більше часу і на розслідування, і на комунікацію з близькими. 

Також на онлайн-зв’язку з присутніми були представники 57-ї окремої мотопіхотної бригади та військової частини, які відповіли на запитання родин військовополонених.