У Штабі відбулася зустріч з родинами Захисників з 95-ї окремої десантно-штурмової бригади

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, ініційована родинами Захисників.

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу та Збройних Сил України.

Представник Штабу запевнив, що переговори про обмін ведуться постійно. Як щодо поранених, так і окремо щодо жінок і всіх інших полонених, облікованих у реєстрі Національного інформаційного бюро (НІБ).

«Днями очікували на обмін. Але він зірвався. Не виключено, що через мітинг на Софійській площі у Києві з вимогою обміняти “всіх на всіх”», – додав він.

Також близьким повідомили, що інформація про місце утримання полонених не гарантує їхнього звільнення. «Рідні часто запитують, що ще можна зробити для обміну, якщо є підтвердження від росії через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), – зазначив представник Штабу. – Ми знаємо про багатьох, кого і де утримують, про їхній стан здоров’я. Але це не означає, що ворог погодиться звільнити таку особу».
Водночас, якщо полон Захисника підтверджений росією через МКЧХ, це дає можливість вимагати дотримання прав військовополонених згідно з Женевськими конвенціями.

Координаційний штаб разом із Національним інформаційним бюро пропрацював усі листи від наших Захисників з неволі, які надійшли від тих, чий полон не підтвердила рф через МКЧХ. Ці списки Червоних Хрест має передати іншій стороні й вимагати їхнього підтвердження.