Штаб звертає увагу на посилення інформаційних провокацій

​​Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими звертає увагу на інформаційні провокації, які почастішали в українському сегменті соцмереж та в телеграм-каналах. 

Зокрема останнім часом в інфопросторі з’явилися повідомлення, метою яких є збір даних про українських військовослужбовців та цивільних, які опинилися в полоні, а також інформацію про їхніх рідних та близьких. Для цього родинам полонених пропонують передавати персональні дані через сумнівні канали зв’язку невстановленим особам.

Подібні повідомлення вочевидь можуть створюватися та поширюватися як шахраями, які мають намір нажитися на горі рідних та близьких полонених, так і ворожими спецслужбами, що мають на меті зібрати якомога більше інформації про українських Захисників задля подальшого тиску на українську сторону під час перемовин про обмін військовополоненими. 

Нагадуємо, що у разі, якщо ваш рідний чи близький потрапив у ворожий полон або зник безвісти за особливих обставин, вам необхідно звертатися винятково до офіційних державних структур. Зокрема до Національного інформаційного бюро за номером «гарячої лінії» ☎️ 1648 або ☎️ +38 044 287 81 65.

Також на сайті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими опубліковані контакти Громадської приймальні у Києві та консультаційних центрів Штабу в Харкові, Миколаєві та Вінниці. 

Крім того родичам полонених або зниклих безвісти за особливих обставин необхідно ознайомитися з «Дорожньою картою», в якій опубліковано детальний алгоритм дій на всіх етапах пошуку полонених військовослужбовців та цивільних.🇺🇦