Відбулася онлайн-зустріч з родинами Захисників, які постраждали від теракту в Оленівці

​​За ініціативи представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини відбулася онлайн-зустріч з родинами Захисників з Національної гвардії України, які постраждали внаслідок теракту в Оленівці.

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Національної гвардії України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). 

Обговорили питання ідентифікації тіл та верифікації списків загиблих та постраждалих Захисників під час теракту. Особливо акцентували увагу на пришвидшенні роботи Державного науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України з порівняння зразків ДНК. 

Представник МКЧХ повідомив, що Червоний Хрест досі не має доступу до місця теракту та всіх поранених там Захисників, яких утримує ворог. 

Представник Координаційного штабу наголосив, що Україна не може подати на обмін поранених в Оленівці окремо від інших:

«Коли ми пропонуємо обміняти когось групою, це тільки гальмує обмін. Тим більше невідома точна цифра поранених унаслідок теракту. Проте згідно з міжнародними нормами маємо підстави вимагати їхнього повернення у першу чергу».