gov.uaДержавні сайти України

Записатись на групову зустріч

Серед основних завдань КШ є організація інформаційного та правового супроводу членів сімей оборонців України, які перебувають у полоні, цивільних осіб, позбавлених особистої свободи, осіб, зниклих безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, з питань, що стосуються дотримання їх прав і законних інтересів; організація інформаційного та правового супроводу випадків порушення їхніх прав, сприяння проведенню репатріації тіл (останків) оборонців України та цивільних осіб, інформування суспільства про свою діяльність тощо.

З цією метою однією з форм діяльності КШ є групові зустрічі з родинами полонених та зниклих безвісти військовослужбовців, а також цивільних. Групові зустрічі проводяться з метою вирішення колективних питань родин, об’єднаних за напрямками зникнення або за підрозділами, де їхні рідні та близькі проходять військову службу.

Крім обговорення загальних організаційних, юридичних, правових та соціальних питань, члени сімей та рідні можуть ставити конкретні запитання щодо ідентифікації тіл, проведення ДНК експертизи, інформацію стосовно місць тримання, листування тощо і отримати достовірну, перевірену та верифіковану інформацію безпосередньо від фахівців КШ. Це запобігає отриманню маніпулятивної інформації від ворожих джерел або осіб, які не є дотичними до питань, пов’язаних з поводженням з військовополоненими.

При наявності змістовних питань з боку родин Координаційний штаб під час підготовки до зустрічі отримує консультації або за попереднім запрошенням долучає до групової зустрічі представників Міністерства оборони України, ГУР МО України, СБУ, Мінреінтеграції, Мін'юсту, Мінекономіки, МВС, МЗС, МОЗ, Національної поліції, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, ЗС України, РНБО України. Також ми забезпечуємо пряму комунікацію родичів з представниками профільних служб військових частин, такі зустрічі організовуються окремо задля якісного відпрацювання питань.

Для організації групової зустрічі родинам, які об’єднані в групи, потрібно обрати координатора (контактну особу). Обраний координатор зв’язується за допомогою WhatsApp з представником Коордштабу за номером телефону +380 98 991 75 75 з проханням зареєструвати та організувати групову зустріч у м. Києві.

Координатору групи будуть запропоновані вільні дати та час, можливий для проведення групової зустрічі. Також будуть надані шаблони документів, які потрібно заповнити та відправити у відповідь на вищевказаний вказаний номер телефону за 5 робочих днів до обраної дати.

Що необхідно підготувати та надати:

Перелік присутніх учасників та учасників за віддаленим зв’язком (онлайн) (згідно з шаблоном №1)

Шаблон №1: Перелік присутніх учасників та учасників за віддаленим зв’язком (онлайн)

У процесі формування списку учасників координатору групи необхідно звернути увагу на діючі обмеження щодо кількості осіб: у штабі (присутні) - до 30 учасників, онлайн - до 99 учасників.

Пропуск на очну зустріч буде здійснюватися після перевірки документів (паспорт/Дiя) згідно з попередньо наданим списком.

Особи, що прибули без попереднього запису і не включені в список, до зустрічі не долучаються!

Для участі в онлайн зустрічі учасникам потрібно вказувати своє прізвище та ім’я на платформі ZOOM. Перед початком зустрічі буде проводитись попередня верифікація (звірка) згідно з наданим списком учасників. Неідентифіковані користувачі ZOOM до онлайн зустрічі не долучаються!

Перелік питань (згідно з шаблоном №2)

Шаблон №2: Перелік запитань

Просимо звернути увагу, що для організації та проведення групової зустрічі представникам КШППВ потрібний час на підготовку, тому перелік питань має бути наданий за 5 робочих днів до запланованої зустрічі.

Якщо є необхідність у залученні до зустрічі представників профільних служб та управлінь, група має надати змістовні питання згідно з напрямками, які заздалегідь будуть спрямовані відповідним службам та представникам для підготовки.

Регламент групової зустрічі передбачає тривалість 1,5-2 години, тому під час формування переліку питань варто врахувати їхню кількість та конкретний зміст.

За умови виконання даних рекомендацій ми будемо мати можливість організувати якісну зустріч із залученням представників та вчасно і якісно підготувати відповіді.

В іншому випадку зустріч може бути скасована.

Перелік осіб, якими опікується група (згідно з шаблоном №3)

Шаблон №3: Перелік осіб, якими опікується група

При складанні цього документу обов’язково заповнювати всі поля зі вказанням ПІБ, дати народження особи та номеру військової частини (для військовослужбовців).

Наданий перелік осіб одразу після групової зустрічі подається в електронному форматі в запит-вимогу «пошук безвісти зниклих».

ВАЖЛИВО! Усю наведену вище інформацію перевіряє/формує та надає до Коордштабу виключно координатор групи. Інформація скеровується координатору від КШППВ на WhatsApp за номером +380 98 991 75 75 не пізніше 5 робочих днів до зустрічі.

Групові зустрічі