У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами прикордонників

У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців Луганського прикордонного загону імені Героя України, полковника Євгена Пікуса (в/ч 9938). 

На запитання близьких відповіли представник Координаційного штабу, Державної прикордонної служби та військової частини. 

Представник Штабу повідомив, що росія раніше погодила певну кількість людей на обмін, яких мали повернути під час кількох попередніх обмінів. Проте вчергове не дотрималася домовленостей і ці Оборонці досі перебувають у полоні. Водночас команда Координаційного штабу продовжує працювати, аби повернути додому всіх бранців. 

Представник Державної прикордонної служби на прохання родин розповів про алгоритм дій військової частини в разі зникнення людини: 

«Якщо з’являється інформація про зникнення військовослужбовця, починаємо службове розслідування й проводимо опитування свідків – де, хто востаннє його бачив. Командир призначає пошукові заходи, якщо це реально, бо людина може зникнути на території, де тривають бої або на захопленій ворогом ділянці. Також за можливості використовуються безпілотники для пошуку. 

Протягом трьох днів зв’язуємося з правоохоронними органами для порушення кримінальної справи та передаємо інформацію Східному регіональному управлінню Державної прикордонної служби. Відправляємо запит до Координаційного штабу щодо інформації про полон. Потім надсилаємо всі відомості органу, який веде слідство». 

За словами представника Держприкордонної служби, є складність зі службовими розслідуваннями стосовно зникнення людей в районі Бахмута. У зв’язку з інтенсивністю бойових дій, тремін розслідування подій на цьому напрямку продовжено до 30 днів. 

Представник штабу запевнив: якщо людина внесена до єдиного реєстру Оборонців Національного інформаційного бюро, держава зробить все можливе для повернення її додому.