У Штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами Оборонців з 81-ої окремої аеромобільної бригади

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами Оборонців 81-ої окремої аеромобільної бригади.

З родичами та близькими полонених і зниклих безвісти десантників спілкувалися представники Координаційного штабу та військової частини А2120.

Як зазначив представник Штабу, з ворожого полону Україна звільняє військовослужбовців, які можуть бути по-різному обліковані в Національному інформаційному бюро (НІБ) чи у військовій частині. Що стосується Захисників і Захисниць, проти яких у країні-агресорці порушені кримінальні справи чи винесені “вироки” суду — таких військовослужбовців теж удається повертати. Робота стосовно цієї категорії полонених, як і щодо інших, триває. 

Також він зауважив, що у випадку, коли у родичів є неперевірена інформація про “вироки” суду російської федерації, але підтвердження про засудження військовослужбовця немає, можна звернутися до незалежних адвокатів, зокрема представників гуманітарної ініціативи “Пошук. Полон”. Вони спрямовують запити до відповідних органів країни-агресорки.

Окремі питання стосувалися фінансового забезпечення родин полонених і зниклих безвісти військовослужбовців. За словами представника військової частини, вид обліку Захисника не впливає на виплати родинам. 

Представник Штабу звернув увагу на те, що військова частина може змінити вид обліку на підставі довідки з НІБ або листа від слідчого, якщо він вважатиме, що у справі є достатньо доказів, щоби обліковувати військовослужбовця як полоненого.