Заява Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Дежава-агресорка почала ініціювати так звані «гуманітарні заходи» на своїй території, в яких анонсує участь українських посадових осіб, зокрема представників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. З російського боку у таких заходах нібито готові брати участь депутати держдуми та представники терористичних організацій. 

Інформація про участь у будь-яких очних чи заочних заходах, ініційованих російською стороною, представників України не відповідає дійсності. Такі анонси та заяви покликані дискредитувати українських посадовців та держслужбовців. 

Подібні провокації є формою ворожої ІПСО. Під прикриттям гуманної мети вони насправді покликані дублювати роботу міжнародних організацій, які країна-агресорка не допускає до місць утримання полонених та цивільних заручників, а також депортованих дітей. 

Ми закликаємо російську сторону виконувати Женевські конвенції, забезпечити безперешкодний та повний доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання, а не займатися псевдоініціативами з метою пропаганди.

Робота, яку Координаційний штаб веде для визволення всіх наших громадян з ворожої неволі, проводиться у закритому режимі та не передбачає участі у цьому процесі неуповноважених осіб. 

Намагання представників держави-агресорки долучити українців до так званих «гуманітарних» заходів чи місій є лише черговим актом російської пропаганди.