Чому важливо не публікувати подробиці перебування в полоні українських захисників?
Оприлюднення інформації про обставини перебування наших воїнів у російському полоні може зашкодити як їм, так і їхнім побратимам, які залишаються в російських катівнях і чекають обміну. Про це на прес-конференції розповіли нещодавно визволені з полону офіцери полку «Азов».
З їхніх слів, коментарі в ЗМІ про конкретні ситуації, які траплялися в полоні, часто призводять до ще більших тортур з боку росіян. Наприклад, після оприлюднення інформації про те, що «азовцям» дозволили в полоні носити бороди, окупанти одразу поголили налисо всіх українських захисників, які лишалися в неволі. Зі слів «азовців», цей випадок - один з найбільш «безневинних» з поміж тих, які траплялися в російських катівнях.
Нерідко будь-яка інформація про перебування наших воїнів в полоні, яка оприлюднюється в ЗМІ або соціальних мережах, призводить до побиттів та інших катувань.
«Припустимо, я вийшов з однієї камери з іншою людиною, дав інтерв'ю, а він знає мене в обличчя, і він може вплинути фізично або психологічно на мого побратима, тому що ми прожили чотири місяці разом», — пояснив начальник штабу полку «Азов» Богдан Кротевич.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими наголошують: привернення уваги в ЗМІ до конкретних полонених, поширення їхніх персональних даних і надання їм публічності ускладнює процес повернення цих воїнів додому. Адже в такому випадку росіяни усвідомлюють цінність конкретного захисника для українського суспільства, піднімають «ціну» за його визволення, або ж взагалі зривають обмін полоненими.
Україна і надалі продовжує постійну роботу щодо визволення своїх бійців з ворожого полону.