gov.uaДержавні сайти України

"Чотири дні лежав сам, без води та їжі. Щоб не вмерти, проповз півтора кілометри й потрапив у полон"

Одесит Михайло Мисько з 1-го окремого батальйону морської піхоти потрапив у полон 14 квітня минулоріч пораненим. Чотири дні пролежав сам, стікаючи кров’ю, але вижив.

«23 лютого почали активно обстрілювати наші позиції в полях з артилерії, – згадує він. – 24-го пішли вже піхотою, танками, БТРами. Вибили нас з позицій кількістю. Нас було значно менше. Ми знищили два батальйони їхньої піхоти. Відійшли за річку, підірвали мости. Пізніше надійшла команда переміститися на завод Ілліча й зайняти кругову оборону, бо з Криму почали заходити до нас в тил.

Під кінець було дуже сутужно з продуктами. Нам дозволили проривати кільце, щоб вийти на Запоріжжя. Готувалися до цього. Але почали довбати нас авіацією й артилерією. Розбили багато нашої важкої техніки. Й прориватися уже не було з чим».

"Не зважаючи на поранення, мене сильно били".

Поранили Михайла 10 квітня, скинувши снаряд з безпілотника:

«Розірвало головну вену стегна. Ще уламок влучив у груди – досі впирається в сонну артерію. Мені надали першу допомогу. Чотири дні я лежав сам, без води та їжі. Щоб не вмерти, проповз півтора кілометри й 14 квітня потрапив у полон. Це був єдиний варіант вижити. Не зважаючи на поранення, мене сильно били. Звинувачували в убивстві цивільних.

Через побиття протягом півтора місяця в мене утворилися ускладнення з артеріями – аневризма. Та оскільки я потрапив на камери їхнього телеканалу, вони змушені були врятувати мені ногу. Після операції мене обміняли, бо я був важким. Не схотіли зі мною возитися».

Повернувся з неволі Михайло 29 червня. Під час полону його тримали в Оленівці, Луганську, Таганрозі й Ростові.

«Найважче було в Таганрозі, – каже він. – Там спеціально били по хворих місцях. Краще було не показувати, куди поранений. Але я знав, що мене чекають удома, тому тримався.

Рідним, які ще чекають з полону, раджу не розповідати будь-кому повну інформацію про Захисників. Адже хтось міг щось недоказати чи приховати. Якщо знаєте, що ваша людина в полоні, треба чекати й вірити у повернення. Мітинги точно не варто влаштовувати. Під час війни це тільки погіршує ситуацію».

Останні новини